Аукціони, що проводяться на електронних торгівельних майданчиках системи Прозорро, характеризуються відкритістю та рівністю умов для усіх учасників. На таких онлайн торгах продається державне, комунальне та приватне майно. Тут можна придбати об’єкти нерухомості, деревину, металобрухт, транспортні засоби, арештоване майно та багато іншого. Наприклад, тут https://megasale.com.ua/kupyty-kruglyak-sosny-na-auktsionah-prozorro-sale/ детально розписано, як саме відбувається продаж лісоматеріалів.
Для чого створені електронні торгівельні майданчики
Вони необхідні для того, щоб:
- реєструвати продавців та надавати їм можливість створювати аукціони з продажу деревини та інших видів майна;
- реєструвати потенційних покупців та допомагати їм в пошуку цікавих лотів;
- забезпечувати ефективну взаємодію між продавцями та покупцями;
- надавати правову підтримку з питань підписання електронних договорів;
- забезпечувати технічні можливості для проведення онлайн торгів;
- забезпечувати анонімність учасників, щоб торги велись чесно;
- надавати вільний доступ до моніторингу аукціонів контролюючими органами та представниками преси, тощо.
На даний час налічується трохи більше 4 десятків акредитованих електронних платформ, що надають вільний доступ до усієї бази даних системи Прозорро. Для вибору майданчику потрібно звернути особливу увагу на те, чи зручно користуватися сайтом та чи швидко відповідають менеджери на поставлені запитання.
Аукціони з продажу держмайна в Україні діють з 2016 року, але деревина стала продаватися в онлайн режимі через відкриті електронні торги лише з 2020 року. Саме тоді в силу вступив нормативно-правовий акт (Постанова №1178), що регулює продаж деревини. Відповідно до неї реалізація цього цінного природного ресурсу повинна здійснюватися прозоро та відкрито, а це можливо зробити лише через електронні відкриті торги.
Особливості продажу деревини
На онлайн торгах можна придбати деревину таких сортів: береза, дуб, бук, граб, вільха, сосна, ялина та інших. По класу лісоматеріали також є різними. Найнижчий клас – це технічна деревина, яка може бути використана в якості паливного ресурсу. Також на електронних торгах можна придбати і дрова. Об’єм одного лоту не може бути меншим за 150 кубічних метрів деревини одного сорту. При цьому її вартість не буває нижчою за 200 тисяч гривень. Такі умови прописані чинним законодавством, але влада обіцяє їх послабити.