Як тільки мова заходить про електронні торги, державні закупівлі й тендери, всі прекрасно розуміють, що всі ці процедури – це чудова можливість, як можна зекономити певну суму коштів. В той же самий час, люди також розуміють, що проведення електронних торгів – це довга процедура, що складається з великої кількості етапів. Відповідно, потрібно витратити досить багато часу, щоб все це провести.

Все починається з самого простого – це вибір електронного майданчика. Для учасників – це особливий крок і їм потрібно добре подумати про те, який саме сервіс обрати. Враховувати потрібно все, починаючи з репутації, умов, типів внесення коштів, функціоналу й закінчуючи дизайном.

Основним же критеріям вважається акредитація в системі ProZorro. Питання ж полягає в тому – чому це взагалі так важливо і чи дійсно потрібно звертати на це свою увагу.

Що таке ПроЗорро і як ця система працює?!

ProZorro – це основний механізм, на основі якого проводяться всі торги. Перш за все, інформація про проведення торгів потрапляє до цієї системи, після чого вона перенаправляється до всіх акредитованих майданчиків. Відповідно, ті сервіси, що не мають акредитації, не будуть пропонувати ті ж самі оголошення й їх регулярне оновлення.

Окрім цього, система ПроЗорро слугує певним контролюючим органом. Як тільки закінчується певний тендер, інформація про нього вноситься до відповідного архіву. Відповідно, зберігаються всі дані, починаючи з назви компаній та закінчуючи запропонованими умовами, внесеними документами й тому подібними моментами.

Якщо ж брати участь в торгах на не акредитованих майданчиках, то у випадку якоїсь непередбачуваної ситуації, учасник навіть не може подати  скаргу. У випадку ж з даною системою така можливість є і вона дуже часто використовується. Існує навіть спеціальна комісія, яка розглядає всі ці скарги та виносить відповідні рішення.

Окрім всього перерахованого, саме акредитовані майданчики є більш зручними, вони легкі в користуванні й не заборонені законом. Хороший тому приклад – це українська універсальна біржа. Ресурс надає подібні послуги не перший рік і все ще вважається одним найбільш популярних на території України. 

Якщо ця тема для вас цікава, ви можете перейти за посиланням https://tender.uub.com.ua/ru/pro-prozorro/shcho-take-prozorro й більш детально дізнатися про цей майданчик та його основні можливості.