Купувати деревину в Україні стало простіше. Тепер частина угод провідних вітчизняних лісових господарств проводиться через електронні майданчики системи Прозорро. Публічність та відкритість торгів цікава, як для продавців, так і покупців. Для останніх – в першу чергу, адже такий механізм виключає, що вони матимуть справу з шахраями або нелегальними схемами. Українська енергетична біржа – це акредитована площадка, на якій проходять публічні аукціони ProZorro.Sale з продажу деревини. Отримати біль детальну інформацію про УЕБ та її роботу можна за посиланням: https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/kupivlya-prodazh-kruglyaka-duba-v-ivano-frankivsku-na-elektronni/

Що таке аукціони з продажу лісу

Публічні аукціони – це відкриті торги на акредитованих площадках української системи Прозорро, на яких з квітня 2020 роду проводиться більш ніж 25% від об’єму продаж деревини. Такий механізм дозволить збільшити прозорість операцій та частково вивести бізнес з тіні.

Це перший, але дуже важливий крок, який допоможе знизити рівень корупції та зловживань у лісовому господарстві. Такий формат організації торгівлі цікавий для всіх учасників. Продавці отримують можливість збільшити обсяги продажу за рахунок співпраці зі споживачами з усіх регіонів України.

Покупці деревини також отримують чимало плюсів:

  • чесне ціноутворення;
  • рівні умови для всіх учасників;
  • безпечні угоди;
  • широкий вибір постачальників;
  • можливість придбати якісну сировину по ринковій ціні.

Торги проводяться в електронному форматі. Це дозволяє відслідковувати лота постачальників не тільки зі свого регіону, а й з усієї України. У аукціонах беруть участь провідні лісові господарства країни, що дозволяю покупцям отримувати одні з найкращих умов на ринку.

Що потрібно для участі в аукціоні

Для участі в електронному аукціоні достатньо мати комп’ютер або ноутбук з виходом до мережі Інтернет. Торгувати деревиною через Прозорро мають змогу, як приватні особи, так і організації. Для цього потрібно зареєструватися на акредитованому майданчику ProZorro.Sale.

Після отримання доступу до сервісу торгового майданчика, учасник може виставляти свої лоти, або відстежувати лоти інших, подавати цінові пропозиції в будь-який час, отримувати інформацію по котируванням та ін.