До об’єктів малої приватизації в Україні відносяться земельні ділянки та об’єкти нерухомості, що знаходяться у власності держави та характеризуються вартістю, що не перевищує 250 мільйонів гривень. Приватизувати такий об’єкт можуть представники бізнесу, а також ті, хто тільки відкриває його. При цьому вдається уникнути бюрократичної тяганини та незаконних поборів. Завдяки малій приватизації багато людей втілили свої мрії в життя – придбали приміщення для перукарні чи фотосалону, відкрили фермерське господарство, тощо.
Переваги малої приватизації через Прозорро
Раніше продати невеликий комерційний об’єкт, що знаходився в віддаленому населеному пункті, було дуже важко, так як дізнатися про наявність лоту могли далеко не всі. Але зараз вся база даних майна, що знаходиться в державній чи комунальній власності та продається, зібрана в одному місці. Тепер будь-хто може отримати дані щодо активних лотів по всій країні. При цьому не потрібно навіть фізично добиратися до місця продажу лоту, так як придбати його можна, сидячи в себе вдома.
Завдяки аукціонам з малої приватизації багатьом місцевим бюджетам вдалося наповнитися. Об’єктів вартістю до 250 мільйонів гривень дуже багато по всім регіонам України, і всі вони зібрані в одному місці. Тому потенційні покупці відразу бачать цікаві лоти та можуть подавати заявки на участь в торгах. Завдяки відкритості та доступності таких аукціонів, в торгах може приймати участь доволі багато осіб або підприємств. Це дає можливість для створення здорової конкуренції та формування справедливої ціни. Якщо на першому аукціоні майно не продалося, то буде проведений другий, але початкова ціна вже буде нижчою.
На електронних торгах продається не тільки нерухомість та земля, але й інші види держмайна. Наприклад, з 2020 року через систему Прозорро стала продаватися деревина. Таке нововведення дозволило значно зменшити кількість корупційних схем щодо продажу деревини різних сортів. Ознайомитися з особливостями проведення аукціону щодо продажу деревини в Україні ви можете за цим посиланням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kupiti-lis-kruglyak-u-kiivskij-oblasti-na-prozoroprodazhi/.
Для участь в електронних торгах потрібно всього лише зареєструватися на торгівельному майданчику (наприклад, на УУБ) та сплатити відповідні внески. На всі питання вам можуть відповісти кваліфіковані менеджери обраної торгівельної платформи.