Серед списку основних вимог, що висуваються до імплантаційних систем, мінімальні терміни є чи не першочерговою умовою. Тому якщо пацієнт схиляється до одноетапної імплантації, є сенс зупинити вибір саме на цьому протоколі, отримавши можливість по-справжньому швидко вирішити питання з відсутністю зубів.

Якщо вам потрібна повна імплантація зубів ціна може залежати від обраного способу. В цій статті ми розглянемо само одноетапний варіант.

Що таке одноетапна імплантація?

Одноетапний протокол імплантації передбачає, що на відновлення зубів необхідно всього 1 день. За цей час:

 • пацієнта обстежують;
 • встановлюють дентальні стрижні;
 • сканують ротову порожнину і виготовляють тимчасові протези;
 • фіксують їх носіння протягом наступних 2-3 місяців.

Протягом одного клінічного етапу пацієнт отримує і титанове коріння, і штучні зуби, а отже, вирішується естетична проблема. На етапі перепротезування тимчасові конструкції можна замінити на постійні, обравши будь-який матеріал на свій смак і бюджет – кераміку, металокераміку, цирконій. Завдяки використанню технології CAD/CAM та системи Cerec, спеціалісти можуть забезпечити своїм пацієнтам по-справжньому високий рівень медичного сервісу з мінімальними витратами часу.

Показання та протипоказання

Показанням до одноетапної установки дентальних стрижнів є відсутність зубів від 3 одиниць, що йдуть підряд і більше. Для поодиноких дефектів краще використовувати класичний протокол, хоча у кожному випадку лікар приймає рішення індивідуально. Крім того, для операції необхідна висока міцність і щільність кістки, тому цей варіант більше підходить для нижньої щелепи.

Список протипоказань скорочений до мінімуму, а також підлягає обговоренню з фахівцем у разі потреби. Швидше за все, отримають відмову від операції пацієнти:

 • із серйозними проблемами ЦНС та периферичної нервової системи,
 • з психічними розладами,
 • з прогресуючим онкозахворюванням,
 • вагітні та годуючі мами.

Останні можуть скористатися можливістю одноетапно відновити зуби після завершення лактаційного періоду.

Скільки разів необхідно відвідати стоматолога при одноетапній імплантації та навіщо?

Перспектива повернути втрачені зуби за один етап, не чекаючи кілька місяців, як за класичної технології, здається дуже привабливою. Однак і за одноетапної технології до лікаря доведеться прийти щонайменше тричі:

 1. Для консультації та діагностики;
 2. Для встановлення імпланту, абатменту, тимчасової коронки;
 3. Для заміни тимчасової коронки на постійну після остеоінтеграції імпланта.

Якщо буде проводитися лікування карієсу або запальних процесів у ротовій порожнині, кількість відвідувань збільшується. Одноетапна імплантація приваблива через швидкий ефект. Проте її не можна провести всім охочим — потрібні певні умови, є протипоказання. Цей спосіб підходить тільки для певних ситуацій, і бажання просто заощадити час не є визначальним у остаточному вирішенні.

Скільки служить тимчасова коронка та навіщо її ставлять?

Тимчасову коронку роблять із пластмаси, її можна носити максимум 1-2 роки. Тимчасова коронка, крім естетичної, виконує інші ролі:

 • Прискорює процес приживлення титанового кореня за допомогою невеликого навантаження на кісткову тканину, запобігає її атрофії.
 • Запобігає втраті імпланта зуба через перевантаження: пластмаса легша за металокераміку або цирконію.
 • Захищає штучне коріння від потрапляння інфекції під час загоєння тканин.

Наразі ціни на зубні коронки можуть відрізнятися з різних причин, проте ви можете отримати консультацію в стоматологічній клініці.