Процес ведення закупівель, у тому числі шляхом торгів відкритого виду, регламентований Законом України «Про публічні закупівлі». Простота здійснення тендерів відкритої форми полягає у відсутності необхідності надання постачальниками будь-якої додаткової доказової інформації та аргументів, а з боку організатора – розгляд на ринку можливих постачальників, які мають можливість до постачання необхідних послуг та надання необхідних товарів.

Однак, під час підготовки до здійснення торгів, слід враховувати, що саме передбачувана вартість предмета закупівлі впливає на порядок та встановлений час для проведення торгів.

Ця ситуація пов’язана з прийняттям Угоди про Асоціацію з ЄС, відповідно до якої Україна зобов’язана вести своє законодавство щодо закупівель згідно з правилами ЄС, які регулюються Директивами. Тобто при здійсненні процедури закупівель в Україні з огляду на порогові кордони, відображені в Угоді, використовуються правила ЄС. При проведенні закупівлі послуг та товарів мінімальні кордони становлять 133 тисяч євро, у разі закупівлі робіт – 5150 тисячі євро.

Особливості торгів на відкритих аукціонах

Область громадських закупівель у світі має тенденцію до активного розвитку. Країни орієнтовані на пошук нових шляхів для ведення торгових процедур, що характеризуються результативністю, ефективністю та мінімальними ризиками у різних галузях торгів. Один з таких методів –кваліфікація, а також проведення аукціону з метою оцінки пропозицій, що надійшли.

Зважаючи на це, Закон містить опис двох процедур відкритих тендерів: при закупівлі, що не перевищує порогові значення ЄС, відбувається більш швидка процедура з використанням кваліфікації, а при перевищенні встановлених порогів проводиться тендер відкритого виду зі звичайними термінами проведення, перевіркою кваліфікації заявників та подальшим оцінюванням заявок за допомогою аукціону.

Під час здійснення відповідних процедур у заявників та організаторів виникають питання. Для їх вирішення компанією ProZorro розроблено сайт Інбокс, розділ якого «Доступно про публічні закупівлі» містить необхідні відомості про грамотне проведення конкретного виду тендеру. 

Стадії здійснення торгів такі:

  • оголошення про початок процесу;
  • подання заявок;
  • проходження електронного аукціону та оцінювання пропозицій, що надійшли;
  • розбір поданих заявок на відповідність документації та Закону (кваліфікація);
  • вибір переможця конкурсу;
  • складання договору з переможцем.

Що можна купити в системі Прозорро.Продажі

Певні сучасні інструменти, такі як система Прозоро значно спрощують торгівлю різними ресурсами. На порталі у вільному доступі є досить цікаві можливості та перспективи, які допомагають вирішити ті чи інші питання щодо певної ділянки торговельних відносин. Відповідно до цього необхідно враховувати всі деталі по відношенню до обраного сегменту і одночасно намагатися вирішити всі недоліки, які можуть надалі мати вирішальне значення. Це допоможе провести налаштування власної системи торгів та надасть реальні шанси розпочати ведення більш ефективної роботи у певній галузі.

В системі Прозорро.Продажі з успіхом продається та орендується земля. Ізнатися про це більше ви можете на сайті https://sale.ueex.com.ua/news/perelik-zemelqnyh-dilyanok-vystavlenyh-na-aukcion-v-ukraqini

Торгівля деревиною, що не пройшла обробку

Якщо торгівля деревиною виявляється найбільш привабливою для користувача, йому варто бути гранично уважним до цієї сфери та розраховувати на отримання конкретних істотних переваг. Необхідно зробити все для того, щоб система допомогла вирішити ті чи інші ситуації, які по-справжньому заслуговують на увагу. З перших хвилин роботи із системою онлайн-торгів, можуть виникнути кардинальні зміни внутрішніх систем користувача, що, своєю чергою, спричинить ті чи інші важливі результати. Виходячи з цього, можна з упевненістю сказати, що необхідно потихеньку впроваджуватися в торги, намагаючись отримати найцікавіші результати.

У зв’язку з цим, потрібно бути максимально уважним до процесу та отримати у користування певні інструменти, що допомагають у різноманітних ситуаціях. Необхідно робити все можливе, щоб конкретні моменти особливої важливості були вирішені за допомогою даного сегменту та одночасно отримати шанс уважніше ставитися до системи закупівель. Потрібно спробувати приєднатися до системи торгів та намагатися сконцентруватися на отриманні дуже привабливих результатів. Система дійсно здатна принести користувачеві користь. Виходячи з цього, необхідно бути уважними до закупівель і при цьому отримати від них те, що дійсно має значення для користувача.