Для України реалізація землі сільгосппризначення – принципове питання, який знову обраний уряд вирішить в доступному для огляду майбутньому. 25.09. 2019 р. Кабмін затвердив законодавчий проект, відповідно до якого вже в прийдешньому, 2020 р в державі повинен почати роботу повнофункціональний ринок земельних наділів – для здійснення цих змін Всесвітня фінансова організація виділила 200 млн. $.

Досить довго дрібних власників земельних ділянок не задовольняло відсутність справедливої ​​і відкритої системи реалізації паїв. Але вирішити це питання не зовсім важко, потрібно лише дозволити продавати і здавати в оренду угіддя сільськогосподарського призначення через майданчики електронних торгів ДП ​​ProZorro.Sale https://www.uub.com.ua/prozorro/perspektivni-rinki/zemelni-dilyanki/.

Як купити земельну ділянку в системі Прозорро

Як придбати землю с/г призначення через площадки ДП «Прозорро.Продажі» Обсяг сільгосп наділів України дорівнює практично 43 млн. га. З яких 28 млн. га – це паї землі, реалізація яких за цією, ринкової вартості дозволить власникам ділянок масштабувати свій бізнес, а точніше брати кредити в фінансових організаціях під заставу власної землі. До того ж, дуже довго сільські жителі на Україні по суті були заручниками нечесних бізнесменів, які довгі роки за копійки користувалися, орендуючи абсолютно чужою землею, зовсім не переживаючи про необхідний догляд за стратегічним державним активом.

Згідно з відомостями Міністерства аграрної політики, після скасування мораторію на реалізацію земельних ділянок сільськогосподарського призначення за рік до держскарбниці влилася сума, яка за приблизними підрахунками складає від 700 млн до 1, 5 млрд. $. Але це лише за такої ситуації, коли механізмом купівлі та продажу земельних наділів будуть управляти ефективні законодавчі акти, уряд розробить загальнодоступний реєстр всіх агровиробничих угідь, а взяти в оренду або придбати землю у її власників можна буде через загальнодоступні онлайн торги.

За 3 роки роботи повністю автоматизована система ProZorro.Sale підтвердила власну ефективність – державні і приватні організації через спеціальні цифрові майданчики з успіхом продають власність малої приватизації, майно неплатоспроможних фінансових організацій, здають в оренду приміщення не призначені для житла, павільйони для торгівлі, місця парковок автомобілів , вагони для перевезення вантажів, реалізують спеціальні дозвільні документи на користування родовищ корисних копалин.