Електронна торгівельна система Прозорро.Продажі була створена в якості центральної бази даних усіх аукціонів щодо продажу державного та комунального майна. Цей проект розпочав діяти з 2016 року, а в 2020 році він став використовуватися для продажу деревини.

Лісгоспи, яких в Україні наразі налічується 260, здійснюють регулярну вирубку дерев для оздоровлення лісів. У зв’язку з цим на цих державних підприємствах накопичується деревина, яку можна продати. Продаж необробленої деревини, відповідно до чинного законодавства, може здійснюватися лише через відкриті онлайн торги.

Завдяки використанню системи Прозорро.Продажі державі вдалося зруйнувати застарілі тіньові схеми продажу майна та сировини. Цей проект характеризується високим рівнем громадського контролю, що запобігає появі корупції. На цьому сайті sale.uub.com.ua можна отримати більше цікавої інформації щодо ринку деревини в Україні та продажу іншого майна державної та комунальної форми власності.

Як придбати майно

Щоб придбати нерухомість, землю, транспортні засоби чи інші види держмайна, потрібно заздалегідь зареєструватися в системі Прозорро через один з електронних торгівельних майданчиків. Їх наразі налічується декілька десятків, і всі вони під’єднані до єдиної бази даних активних аукціонів. Також однаковими для усіх торгівельних платформ є тарифи на послуги.

Після реєстрації можна ознайомитися зі списком лотів, що виставлені на продаж на цей час. Якщо з пошуком необхідного лоту виникнуть труднощі, то користувач сайту торгівельного майданчику може звернутися за допомогою до кваліфікованих менеджерів, які швидко знайдуть потрібне майно.

Далі слід уважно ознайомитися з описом лоту та умовами його придбання. Дуже важливо звернути увагу на те, коли саме розпочнеться аукціон. За 15 хвилин до його початку потрібно буде зайти в систему в якості учасника, а не стороннього спостерігача. Це необхідно для того, щоб мати можливість потрапити на аукціон та прийняти в ньому участь.

Під час торгів усі учасники роблять свої ставки. Кожна наступна ставка не може бути меншою за попередню. Крок ставки вказується в умовах лоту. Кожен учасник перед подачею заявки на участь в торгах сплачує гарантійний внесок, розмір якого зазвичай становить 5% від вартості лоту.

В кінці аукціону система автоматично визначить переможця і відкриє його дані. До цього часу продавець та інші учасники не будуть знати, хто саме зробив ту чи іншу ставку.

З переможцем організатор аукціону буде підписувати електронний договір щодо продажу майна. Покупець зобов’язується придбати лот за вказаною ціною у встановлений термін. По такій схемі на Прозорро.Продажі продається будь-яке майно чи сировина, у тому числі і ліс. Більше цікавого про продаж лісоматеріалів через онлайн торги можна знайти тут https://sale.uub.com.ua/ru/news/realizaciya-lisopererobnoqi-syrovyny-na-prozorro-prodazhi. У випадку виникнення питань, пов’язаних з участю в торгах, користувач може звернутися до кваліфікованих менеджерів торгівельного майданчику.