В Україні, згідно діючого законодавства, продаж держмайна здійснюється через електронні торги, які являються надійним інструментом, що усуває корупційні схеми та дозволяє наповнити державну скарбницю. Електронні торги проводяться на акредитованих торгівельних майданчиках, одним з яких є Українська універсальна біржа (УУБ).

Будь-хто може взяти участь в аукціоні. Все, що для цього потрібно, це зареєструватися на сайті електронного торгівельного майданчику, акредитованому в системі Прозоро. Ознайомитися с активними державними лотами можна тут https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/auktsion-z-prodazhu-neobroblenoi-derevini-v-kievi-na-prozorrosale/.Незалежно від виду торгівельного майданчику, умови для участі в торгах будуть однаковими.

Що можна придбати на торгах

Через систему електронних торгів в Україні можна придбати:

  • енергетичні ресурси;
  • сільськогосподарську продукцію;
  • житлову, промислову та іншу нежитлову нерухомість;
  • земельні ділянки;
  • автотранспортні засоби;
  • арештоване майно;
  • металобрухт;
  • оброблену деревину;
  • інше.

Головні переваги електронних аукціонів

Завдяки електронним торгам вдалося ліквідувати застарілі корупційні схеми, що діяли в Україні багато років. Відтепер цільове використання державного майна та сировини знаходиться під повним контролем.

Також суттєвою перевагою відкритих електронних аукціонів стало те, що прийняти в них участь можуть всі бажаючі, на відміну від закритих торгів, до яких раніше допускалися тільки обрані. Спостерігати за ходом торгів також можуть всі, в тому числі контролюючі органи та представники преси. Завдяки цьому забезпечується прозорість та відкритість продажу державного майна, яке раніше реалізовувалося на основі сірих схем та домовленостей.

Організатор торгів розміщає свою пропозицію на електронному торгівельному майданчику разом с детальним описом лоту та його початковою ціною. Така функція стане доступною відразу після реєстрації.

Зареєструватися в системі електронних державних торгів можуть, як фізичні, так і юридичні особи. Інформація щодо активних лотів знаходиться у відкритому доступі і являється безкоштовною. Розмір платежу за подачу заявки залежить від ціни лота. На сайті торгівельного майданчику є зручний фільтр, завдяки якому можна швидко знайти необхідний лот. У випадку появи будь-яких питань щодо участі в аукціоні завжди можна звернутися за допомогою до кваліфікованого менеджеру торгівельного майданчику.