Продаж державного майна є досить важкою процедурою, що потребує чіткого розуміння регламенту та багатьох інших моментів. На сьогодні, єдиним легальним способом як можна реалізувати державне майно є процес приватизації.

Якщо говорити простими словами, то мова йде про перехід права власності на певне майно й надання такої можливості приватним особам. На сьогодні, особливо популярним напрямком на електронних торгає вважається саме мала приватизація. Варто зазначити, що такою вона називається лише в тому випадку, якщо вартість лоту на перевищує показника в 250 мільйонів гривень.

Реалізація майна, що знаходиться у власності державних підприємств відбувається з виконанням всіх вимог чинного законодавства. Відповідно, якщо процедура проходить успішно, то по її завершенню майно відразу переходить до власності фізичної або ж юридичної особи, яка брала участь в торгах.

Окремий випадок прослідковується з приватизацією земельних ділянок, коли мова заходить про власність державного земельного фонду. Такі торги проходять за особливої програмою та потребують ще більшої уваги від учасників.

Для отримання більш детальної інформації, у вас завжди є можливість перейти за посиланням https://www.ueex.com.ua/ueex/sections-council/representatives-natural-gas й вже на сайті української енергетичної біржі ознайомитися з конкретними лотами, щоб більш точно зрозуміти те, як сама працює мала приватизація на території України.

Що таке мала приватизація?!

Згідно чинного законодавства країни, реалізація державного майна, яке певний час знаходилось у власності державних установ, комунальних служб та муніципальних організацій – це процес його приватизації. 

Що стосується малої приватизації, то тут основним фактором є вартість самого майна, що виставляється на торги. Якщо воно не переходить за межу в 250 мільйонів, про які ми вже говорили раніше, то приватизація буде вважатися малою. 

Ще одне цікаве питання стосується того, що ж саме підлягає процесу приватизації. На сьогодні, на аукціонах можна знайти багато цікавих лотів і представлене майно там може дуже сильно відрізнятись:

  • Пакети акцій – частіш за все, такі лоти можна знайти, якщо мова йде про державні банківські установи або ж інші підприємства, які вели певну діяльність та мали прямий зв’язок з акціями;
  • Рухоме майно – до цієї категорії можна віднести транспортні засоби, які є досить популярним лотом і таких оголошень на електронних майданчиках дуже багато. Окрім транспортних засобів, на торги можна виставляти якісь матеріальні речі, різноманітне обладнання й інші матеріальні об’єкти, які можуть мати певну цінність;
  • Нерухомість – це ще один серйозний розділ з майном, яке досить активно реалізується в вигляді малої приватизації. Це може бути комерційна нерухомість, призначена для ведення бізнесу, офісні будівельні, адміністративні об’єкти, виробничі комплекси, промислові об’єкти, недобудови;
  • Земельні ділянки – даний напрямок в малій приватизації є ще одним перспективним направленням, в якому можна знайти безліч лотів. На сьогодні, саме земельні ділянки вважаються дуже популярними і це напряму пов’язано з відкриттям ринку землі.

Що стосується того, хто може стати суб’єктом при проведенні малої приватизації, то тут все дуже просто і в якості організатора самого аукціоні може виступати:

  1. Місцеві органі самоврядування;
  2. Державні органи по питанням приватизації;
  3. Органи приватизації, що працюють на територіальних громадах.

Сам формат є досить зручним і прозорим, що можна назвати основним та найбільш важливим фактором.

Що потрібно знати про інфобокс в ПроЗорро

Коли мова заходить про учасників, які не мають великого досвіду роботи з електронними майданчиками та системою ПроЗорро, досить зручним сервісом може стати Інфобокс в ПроЗорро.

Мова йде про окремий сервіс, який дає можливість швидко знайти всю інформацію про формат торгів, тарифи, умови, дату проведення, особливості й тому подібні відомості, що потенційно можуть стати для вас цікавими.

Важливо зазначити, що сам сервіс є вільним та безкоштовним, що дозволяє ним скористатися будь-кому, якщо в цьому є необхідність. Для зручності, можна пройти  на сайті реєстрацію, що ще значно спростить процес використання даного ресурсу.

На сьогодні, інфобокс – це один з найбільш популярних сайтів, де можна знайти багато корисної інформації про торги та їх проведення. Особливо це актуально для тих користувачів, які беруть участь в аукціонах вперше і не знають, на що їм варто звертати свою увагу в першу чергу. 

На крайній випадок, завжди можна звернутися до технічної підтримки, що дозволить швидко отримати відповіді на ті питання, що є для вас основними, та без яких ви не можете взяти участі в самих торгах.