В 2020 році розпочався експериментальний процес продажу необробленої деревини на електронних майданчиках системи Прозорро.Продажі. Сучасна історія України нам доводить, що минулі експерименти з даною системою були максимально вдалими для держави. Ринок необробленої деревини не став винятком.

Всього за один рік, дохід на користь держави за використання прозорої системи на онлайн-аукціонах став аж 30 мільярдів гривень. Таку цифру не могли уявити ані уряд, ані адміністратори товарних бірж. Залишається лише з’ясувати, які саме майданчики варто обирати під час реалізації необробленої деревини, та яким чином це взагалі виконується.

Нижній склад на майданчику Української універсальної біржи

Лідером за 2020 рік на ринку необробленого дерева серед товарних бірж стала саме Українська універсальна біржа. Цей майданчик зміг довести свою лояльність до кожного учасника, максимальну підтримку в процесі опанування нової системи та забезпечення виконання умов договорів.

Що стосуються нижнього складу, то перш за все давайте зрозуміємо, що це таке. Нижнім складом називають приміщення, яке підприємства створюють спеціально у цілях зберігання первинних лісоматеріалів на коротких час. Після зберігання продукція зазвичай направляється до закупника, тому дуже важливо, щоб нижній склад був виконаний відповідно до всіх державних норм.

Зазвичай, нижні склади будуються наприкінці торгового шляху. З цього місця максимально зручно проводити все операції, які пов’язують із обробкою дерева. Найкрупніші лісничі господарства обладнують подібні склади сучасними та високотехнологічними механізмами.

Щоб дізнатись більш детальну інформацію стосовно обладнання нижніх складів, радимо завітати на сторінку https://sale.uub.com.ua/news/nyzhnij-sklad-derevyny-kupyty-na-elektronnomu-majdanchyku-uub. Там, спеціалісти Української універсальної біржи дуже ретельно підійшли до питання опису надобності цього приміщення. Тому ви зможете отримати багато корисної інформації та забезпечити себе подібним сховищем.

Деревина нижнього складу у системі Прозорро.Продажі

Українська універсальна біржа працює як акредитований електронний майданчик системи Прозорро. Щоб зареєструватися на участь у онлайн-аукціоні варто перейти на сайт sale.uub.com.ua та зареєструватись як учасник торгів. Якщо виникнуть питання, то компетентна служба підтримки завжди допоможе вам вирішити будь яке питання.

Раніше, процедура реалізації деревини нижнього складу проводилась завдяки прямим договорам. Це викликало чимало проблем у підприємств, котрі займалися деревообробкою. До таких проблем слід відносити:

  1. Збільшення собівартості, котру навмисно завищували продавці;
  2. Порушення строків постачання продукції, навіть якщо це точно зазначено в договорі;
  3. Необхідність реалізовувати всю продукцію, як якісну, так і не якісну;
  4. Створення нечесної конкуренції на ринку.

Така процедура вимагали грати за правилами «дай хабаря». Від цього дуже страждала як українська спільнота, так і окремі підприємства. Система Прозорро подолала цю тіньову процедуру. Відтепер всі торги максимально відкриті, контролюються не лише сторонами, а й адміністрацією товарних бірж. Якщо сторона не виконує обов’язку за договором, то подальша її участь у майбутніх аукціонах назавжди припиняється.

Оскільки альтернативи для продажу немає, учасники стали більш порядно виконувати умови договорів. Окрім того, відтепер дуже чітко виконуються вимоги податкового законодавства, завдяки чому державний бюджет України різко почав зростати.