Довгий час на Україні гостро стояло питання про реалізацію сільськогосподарських територій. Тому недовго думаючи Верховна Рада України підтвердила Законопроект, в якій розглядаються зміни в українські закони, які здійснюють правомірні дії з сільськогосподарськими територіями. Так, українська влада назвали 1 липня ажіотажним днем, де будуть проходити перші офіційні земельні торги. В даний час на території сільських земель відбувається реалізація і виробництво аграрної продукції. Варто розібратися, як будуть відбуватися земельні торги і чим вони будуть ефективні?

Майданчик на Прозорро.Продажі – офіційні торги

Постійно на всіх зборах Верховної Ради стояло питання про продажі сільськогосподарських угідь, до того ж це питання цікавило не лише влади України, а й фермерів і звичайних громадян. Зараз Україна має великі якісні земельні ресурси, все тому, що в основному земельні території – це родючий чорнозем. Саме через родючості ґрунту Україна вважається один з важливих постачальників продукції аграрного сектора. Головним дією при земельних торгах і угодах є усунення корупційних шахрайських операцій і оферт.

Територія земельних володінь України становить 43 мільйони гектар землі, на державну територію припадає 10,4 мільйона гектар. Вся решта на законних підставах належить звичайним українським людям, фермерам і працівникам аграрного сектора України. тому кожен учасник земельних торгів повинен бути повністю впевнений в своїх законних діях і офіційної роботи при укладанні угод будь-якого характеру, будь то продаж або купівля землі. Також всі угоди повинні бути прозорими, де спеціальні органи контролюватимуть кожну операцію купівлі-продажу земельної території. Багато громадян не хочуть, щоб їх ділянку землі пішов в якусь ліву монополістичну організацію за гроші.

Аукціони будуть прроходіть на офіційній майданчику Прозорро.Продажі, де УУБ виступила в якості сайту по реалізації офіційних аукціонів. В даний час відкриваються торги для фізичних осіб, в 2024 році торги будуть доступні для юридичних осіб.

Зараз вже почалися перші торги, де можна продати або купити автомобілі, обладнання, ділянки землі або житлові будинки та приміщення. Про торги землею більше інформації є на порталі https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/zemelnye-auktsyony-osobennosty-protsedury-na-prozorroprodazhy/