Скасування мораторію на продаж землі – це не зовсім однозначне питання, яке викликало багато незадоволення серед українців. Варто також зазначити, що велика частина населення має позитивне відношення до такого рішення.

В будь-якому випадку, рішення встигло вступити в силу і вже з липня поточного року ринок землі був активізований. Починаючи з 1-го числа земельні ділянки з паями стали виставлятися на аукціони. Відбувається все це на біржових майданчиках, що мають акредитацію й підключення до центральної бази ПроЗорро. Продажі.

Наявність акредитації на біржовому майданчику – це головна вимога, яка повинна братися до уваги. 

Ви можете перейти за посиланням https://megasale.com.ua/torgy-zemleyu-na-auktsionah-prozorro-prodazhi й ще більше дізнатися про те, як саме проходять електронні аукціони, які моменти враховуються та якими повинні бути дії учасників торгів.

Що вже відомо про торги землею?!

Наразі, точно зрозуміло, що фізичні особи не мають права купувати більше 100 гектарів земельної ділянки в одні руки. Ця вимога є обов’язковою, що не дає можливості монополізувати великі території та використовувати їх якимось одним підприємством.

При цьому, є інформація про те, що вже в 2024-му році організації отримають змогу купувати близько 10. 000 гектарів землі. 

Важливою умовою є те, що ці організації повинні бути зареєстровані саме на території України. Що стосується фізичних осіб, які купують землю, то вони також повинні бути громадянами України.

Що стосується самого формату реалізації земельних ділянок через систему ПроЗорро. Продажі, то все це відбуватиметься виключно в форматі публічного аукціону. Тобто, ми говоримо про формат, коли всі бажаючі мають можливість надіслати свою пропозицію та спробувати свої сили в таких торгах.

Crop field in autumn. On top.

Саме така форма є найбільш прозорою й дає рівні права для всіх учасників, незалежно від репутації та фінансових можливостей. При цьому, важливою умовою є можливість зробити гарантійний внесок, який є обов’язковим для учасників таких торгів.

Дуже багато інформації про ринок землі ще невідомо, або ж вона є не зовсім підтвердженою. При цьому, вже зараз у вас є реальна змога обрати електронний майданчик й ньому знайти цікавий лот з земельною ділянкою, щоб відправити свою пропозицію для участі в аукціоні.